Intenzivní intervalový trénink HIIT by BH:

24 minut denně, 3 dny v týdnu a 10 týdnů

BH Fitness Vám nabízí nový typ vysoce intenzivního intervalového domácího tréninku - HIIT (Hight Intensity Interval Training).
Zhubněte, zbavte se přebytečného tuku, zpevněte a vytvarujte svaly...to vše v pouhých 24 minutách!

hiit_2.jpg

Pouze 24 minut denně:

Nový HIIT tréninkový systém je vhodný pro muže i ženy, pro úplné začátečníky i aktivní sportovce. Chcete zvýšit svoji aerobní kapacitu, shodit přebytečná kila či navýšit podíl svalové hmoty? Už žádné výmluvy! K dosažení zmíněného Vám postačí pouhých 24 minut denně. K dispozici je Vám kompletní cvičební plán, který Vám poradí v začátcích a pomůže v dosažení stanovených cílů. Vy pak budete schopni větší síly, rychlosti, rovnováhy a hbitosti. Pro rychlé dosažení vytčených cílů a efektivní začlenění do Vašeho života, doporučujeme 10 týdnový plán, tedy 72 minut cvičení za týden.

Kardio cvičení:

Prvním krokem Vašeho nového 24 minutového cvičebního plánu bude kardiovaskulární cvičení s využitím některého z přístrojů označené HIIT například ZDE a nebo ZDE. Díky tomuto aerobnímu cvičení trvajícímu prvních 12 minut se svalstvo zahřeje a současně připraví pro dalších 12 minut posilování. Počítače těchto přístrojů mají jeden speciální displej navíc, který Vás vede intervalovým tréninkem.

hiit-3.jpg

Posilování:

Posilovací cvičení jsou založena na sérii cviků využívající Unlimited Toning Machine (k nahlédnutí ZDE) a dalších pohybů, které běžně děláme v každodenním životě. Každé cvičení je prováděno po dobu 40 vteřin, poté následuje 20 vteřin pauza. Dle tréninkového plánu je každé cvičení prováděno 2 krát. Po ukončení tréninku je vždy nutné se důkladně protáhnout, z důvodu předejití případným zraněním.

hiit-4.jpg

Vyvarujete se své KOMFORTNÍ ZÓNY:

Takzvanou KOMFORTNÍ ZÓNOU je nazýván stav, kdy Vaše cvičení probíhá ve stále stejné intenzitě, a Vy se tudíž citíte pohodlně. Bohužel, pokud se trvale nacházíte v této ZÓNĚ, Váš mozek vyšle signál metabolismu, který bude stále spalovat pouze určitý počet kalorií. Jestliže neopustíte Vaši KOMFORTNÍ ZÓNU a nedonutíte se k zvýšení výkonu, Vaše cvičení nebude efektivní a Vy nikdy nedosáhnete svých cílů - spálených kalorií, zbavení se přebytečného tuku, celkové zlepšení zdravotního stavu.

Zlepšete svůj metabolismus:

Vysoce intenzivní intervalový trénink zrychlí Váš metabolismus a vyvolá kýžený EPOC (Excess Post-Exercise Oxygen Consumption) efekt. Zmíněný EPOC efekt je založen na trvajícím spalování kalorií po ukončení cvičení až do chvíle, kdy se Vaše tělo opět vrátí do normální výchozí hladiny kyslíku. Díky EPOC efektu spalování tuků pokračuje až 48 hodin po ukončení tréninku.

Cvičební program 24 minut:

Cvičební prvky tréninkového programu 24 minut jsou organizovány ve specifickém pořadí i trvání. Střídá se vysoce intenzivní cvičení s aktivním odpočinkem. Volba konkrétního cvičebního plánu vždy závisí na Vaší aktuální fyzické kondici.

Cvičební plány tréninkového programu HIIT 24 minut.

Začátečníci:

Vhodné pro lidi se sedavým zaměstnáním, kteří nesportují nebo se již dlouho aktivnímu sportu nevěnují. Rozhodli jste se začít starat o svoji fyzickou kondici a dostat se do formy? Vítejte u 24 minutového tréninkového programu.
Začněte s přípravnou úrovní a v závislosti na Vašich výkonech se bude intenzita cvičení přiměřeně zvyšovat. Pokud si myslíte, že by se u Vás mohly vyskytnout jakékoliv zdravotní obtíže, je trřeba nechat se před začátkem cvičebního programu vyšetřit Vaším lékařem.

Mírně pokročilí:

Vhodné pro ty, kteří se dlouhodobě věnují nízkozátěžové sportovní činnosti nebo pro ty, kteří se v minulosti aktivně sportu věnovali. HIIT 24 minutový program Vám garantuje rychlé zlepšení vaší fyzické kondice.
Svůj cvičební plán začnete na úrovni začátečník, nicméně samotný postup bude náročnější. V závislosti na zlepšení vaší fyzické kondice se bude týden po týdnu zvyšovat náročnost tréninku.

Pokročilí:

Vhodné pro aktivní sportovce a trénované lidi s výbornou fyzickou kondicí. Pravidelně sportujete, znáte tudíž výhody vysoce intenzivního intervalového tréninku.
Požadovaná úroveň náročnosti cvičebního plánu je mnohem vyšší než u plánů ostatních. HIIT systém se dokáže přizpůsobit i aktivnímu sportovci a přinut ho k velmi intenzivnímu tréninku tak, aby mohl pocítit opravdové zlepšení fyzické kondice na všech úrovních